KURUMSAL

/

ŞİRKETİMİZ


       

        2001 yılından bu yana 1:10 ,1:15,1:25 oranında küçülterek yapılan tarihi eserlerin minyatürleri,titiz bir çalışma ekibiyle “Sanat Eserlerine” dönüştürülmektedir.

 

         Üretimini Tuzla Serbest Bölgesi İstanbul’ da sürdüren firmamız, Tema park tasarımı ve Minyatür-maket üretimi konusunda profesyonel hizmet vermektedir. 4500 metrekarelik kapalı alan içinde faaliyet gösteren MiniatureArt, mimarlar, heykeltraşlar, ressamlar, bilgisayar uzmanları, montajcılar ve tasarımcılardan teşkil edilmiş 117 kişilik uzman bir ekipten oluşmaktadır.

    

        MiniatureArt, Avrupa'nın en büyük minyatür ve maket üretim tesisidir. Fabrikamızda üretilen eserler her bakımdan kusursuzdur ve pek çok ülkeye ihraç edilmektedir. Üretimin her aşamasında kalite kontrolü yapılarak eserlerin her türlü hava koşulundan etkilenmeden en az kırk yıl dayanabilmesi hedeflenmektedir. Eserlerin açık hava minyatür parklarında sergilendiğini dikkate alarak, dış hava koşullarına en dayanıklı malzemeleri kullanmaktayız. Minyatürlerde önem verdiğimiz konuların başında sağlamlık gelmektedir. Kimi zaman yükseklikleri 18 metreyi bulan, ağırlıkları 3 ila 6 ton arasında değişen maketler, dayanıklılık ve sağlamlık bakımından da çok uzun sureli garanti altında yapılmaktadır.
          Alanında tek marka kuruluş olan firmamız zengin bir bilgi ve fotoğraf arşivine de sahiptir. MiniatureArt, sahip olduğu bilgi birikimi sayesinde, arazi seçimi, tasarımı, planlaması ve inşaatı konularında oldukça uzmanlaşmış ve bu konudaki en yetkin kuruluş haline gelmiştir.
         MiniatureArt, kurulduğu yıldan bu güne kadar onüç minyatür parka ve pek çok müzeye binden fazla minyatür ve maket üretmiştir.

         MiniatureArt, yeni oluşturulan Minyatür şehir ve tema parklara proje, inşaat, pazarlama ve tanıtım desteği vermektedir. Yapılan projelerin tanıtımı konusunda başlangıcından sonuna ve hatta sonrasına kadar yerel ve ulusal basında yer alması, adını duyurabilmesi için destek vermekteyiz.               Eserlerimizde kalıp gibi unsurları kullanmadan poliüretan kütüklere oyma tekniği ile işleme yapmaktayız. Bunun sonucunda, her minyatür kendine has kopyalanamayan özelliklere sahip olmaktadır.


                              Minyatürlerimizde üretim sonrası en son aşama olarak   “ hayat verme “   dediğimiz, renklendirme, sabitleme ve yaşlandırma teknikleri uygulanmaktadır.

          Minyatürlerimiz gerekli bakımların yapılması halinde en az kırk yıl dayanabilmektedir. Bu kadar uzun dayanım süreleri ile yaptığımız işlerin yatırım maliyetini çabuk çıkarmasının yanı sıra uzun sureli kar sağlaması da kaçınılmaz olmaktadır. 

         MiniatureArt, her türlü açık hava müzesi, minyatür park, sergi malzemesi, tanıtım faaliyeti, kültürel faaliyetlerin desteklenmesi, proje oluşturulması ve uygulanması, panaromik müze yapımı ve tanıtım faaliyetleri ihtiyaçlarınızda ulaşabileceğiniz tek adrestir.